کانترتاپ

در صورتیکه  قصد خرید و یا تعویض کانتر آشپزخانه خود را دارید، باید بهترین جنس و مرغوب ترین آن را انتخاب نمائید تا آشپزخانه ای زیبا با عمر طولانی و با قابلیت های فراوان داشته باشید، چرا که کانترتاپ ها نیز مانند کابینت ها تاثیر بسزایی چه از نظر کاربردی و چه از نظر ظاهر در هویت قلب خانه شما دارند. 

امروزه انواع متداولی ازکانترتاپ که در بازار ایران وجود دارد به شرح ذیل میباشد:
1- کانترتاپ آکریلیک (کورین): صفحات آکریلیک با کیفیت، عموما از مواد Methyl Methacrylate (MMA) و Poly Methyl Methacrylate (PMMA) آمیخته شده و حاوی Alumina-Trihydrate و دیگر فرمول های ویژه است که باعث زیبایی و کیفیت بی نظیر آن می شود. امروزه صفحات کورین به دلیل امکان اجرای بدون درز و به صورت یکپارچه، از طرفداران زیادی برخوردار میباشد.
2- کانترتاپ  کوارتز: صفحات کامپوزیت پیشرفته ای از مواد طبیعی شامل 93% بلور طبیعی کوارتز و 7% رزین پلی‌ استر می‌باشد که تولید یک سطح مقاوم اما لوکس می کند. بر خلاف بسیاری از سطوح، کوارتز غیر متخلخل است و نیاز به پرداخت نهایی ندارد. کوارتز علاوه بر داشتن دوام بالا، مقاوم در برابر لکه و نیز مقاوم در برابر حرارت است. همچنین این محصول توسط سازمان بهداشت تحت گواهینامه NSF51، آزمایش و تائید شده است.
3- کانترتاپ صفحات فوق فشرده (سرامیکی): این صفحات از مواد صد در صد طبیعی سیلیس، خاک رس و سایر موادمعدنی طبیعی ساخته شده اند. فرآیند فشرده سازی با تکنولوژی پیشرفته و انحصاری (که در طبیعت هزاران سال به طول می انجامد) طی چند ساعت انجام میشود. صفحات سرامیکی فوق فشرده با خواص فیزیکی منحصر به فرد و همچنین با طیف گسترده ای که در رنگ و بافت دارد میتواند هم در فضا داخلی و هم در فضای خارجی مورد استفاده قرار بگیرد. علاوه بر این، رنگ این صفحات از رنگدانه های صد در صد طبیعی ساخته شده است که مقاومت بالایی دارد و در گذر زمان یکنواخت باقی میماند.
4- کانترتاپ سنگ طبیعی:
سنگ های طبیعی انواع بسیار گوناگونی با کاربردهای متفاوت و بسیار سریع دارند. مناسبترین سنگ طبیعی جهت اتفاده برای کانترتاپ سنگ طبیعی گرانیت و نیز سنگ طبیعی کوارتزیت میباشد. 

البته انواع دیگری از کانترتاپها همچون صفحه HPL، صفحه استیل یا فولاد ضد زنگ، چوب، شیشه و ... نیز وجود دارد که به علت برخی معایب آنها کمتر مورد استفاده قرار میگیرد.

نمونه رنگ های انواع کانترتاپ موجود در شرکت رامند:

2014 ROMAND CO - All rights reserved