گرانیت:

شرکت TheSize با ارائه طرح ها و رنگ های مختلف از سنگ طبیعی با برند Granith اشتیاق خود را به تولید محصولاتی با مواد طبیعی تقویت کرده است. گرانیت از معادن طبیعی سنگ گرانیت منشا میگیرد و با کنترل کیفیت های دقیق و متعدد در کل پروسه استخراج تا تولید، بالاترین کیفیت را به دوستداران این محصول ارائه می کند. این محصول با استحکام، با تنوع در رنگ، چشم­ انداز منحصر به فردی در زمینه هنر و معماری ترسیم کرده است. سنگ طبیعی از قدیمیترین مصالح ساختمانی مورد استفاده توسط انسان می باشد که امروزه کاربردهای بسیار وسیعی در صنعت ساختمان و خانه سازی دارد. سنگ ها از نظر مبدا زمین شناسی به سه گروه کلی سنگ های آذرین، سنگ های رسوبی و سنگ های دگرگون شده تقسیم می شوند و عنصر اصلی تشکیل دهنده همه سنگ های سیلیسی می باشد. سنگ های طبیعی انواع بسیار گوناگونی با کاربردهای متفاوت و بسیار سریع دارد. برخی از مهمترین انواع سنگ طبیعی مورد استفاده در صنعت ساختمان عبارتند از: 1) سنگ خارا یا گرانیت (به فرانسوی: granite): گونه‌ای سنگ آذرین درونی است. به همین دلیل، بافتِ آن دارای دانه‌های متوسط تا درشت است و دارای کوارتز (دُرّ کوهی) و فلدسپات، میکا، و پاره‌ای کانی‌های دیگر می‌باشد. بسته به کانی‌هایِ موجود در سنگ خارا و شیمی آن، این سنگ به رنگ‌های گوناگونی، از صورتی تا خاکستریِ پررنگ و حتی سیاه، یافت می‌شود. این سنگ از سنگین‌ترین سنگ‌ها با چگالی ۲٫۷۵ گرم بر سانتی‌متر مکعب به‌شمار می‌رود. 2) سنگ مرمر: از سنگ‌های دگرگونی است که از دگرگونی سنگ آهک بوجود آمده‌است. کانی اصلی تشکیل دهنده آن کلسیت است. از این سنگ به صورت گسترده‌ای برای مجسمه‌سازیی استفاده شده‌است. نمای بنای تاج محل از سنگ مرمر است، این سنگ در بناهای زیارتی و حرم‌های امامان نیز استفاده می‌شود. از ویژگی‌های برجسته سنگ مرمر، عبور نور است. 3) تراورتن: نوعی سنگ آهک متخلخل است که از دسته سنگ‌های رسوبی و تزیینی به‌شمار می‌رود. این سنگ بجا مانده از رسوبات چشمه‌های آب گرم هستند. حفرات موجود در این سنگ به دلیل فضای اشغال شده توسط گازهای موجود در آبهای گرم منبع رسوب‌گزاری است. هرچه عناصر محلول در آب این منابع کمتر باشد، رنگ سنگ روشن‌تر خواهد بود. 4) کوارتزیت به آلمانی :(Quarzit) نوعی سنگ دگرگون و بسیار سخت است. این سنگ از دگرگونی ماسه‌سنگ (کوارتزآرنیت) در اثر فشار و گرمای بسیار بالای لایه‌های زمین بوجود آمده‌است. کوارتزیت خالص معمولاً به رنگ‌های سفید تا خاکستری است. در صورتی که در آن اکسیدهای آهن Fe۲O۳ نیز وجود داشته باشد، به رنگ‌های صورتی تا قرمز دیده می‌شود. رنگ‌های دیگری از کوارتزیت مانند زرد و نارنجی نیز وجود دارد که به دلیل وجود دیگر ناخالصی‌ها است.

 

مزایا و کاربردها:

از فواید سطوح آکریلیک هانکس علاوه بر غني بودن در رنگ و طرح، مقاوم و زیبا بودن، مزایای دیگری نیز دارد که برخی از آنها عبارتند از:
1) مقاومت در برابر شرایط جوی:
سطح سخت گرانیت آن را در برابر خراش و سایش وقتی در برابر شرایط سخت آب و هوایی (مانند طوفان های شن و یا دیگر اتفاقات مشابه) قرار می گیرد، مقاوم می سازد.
2) مقاوم در برابر لکه:
سطح گرانیت مقاوم در برابر هر نوع عامل تمیز کننده شیمیایی مانند سفید کننده یا آمونیاک می باشد.
3) مقاومت در برابر دمای بالا:
این سطوح در تماس با آتش نمی سوزند و در معرض دماهای بالا، دود یا مواد سمی را منتشر نمی کند.
4) آسان تمیز میشود:
با توجه به فرآیندهای ساب و پولیش و لذا عدم تخلخل این صفحات، امکان نفوذ هرگونه باکتری و قارچ که موجب بروز بیماری و آلرژی می گردد به این صفحات وجود ندارد.
5) کیفیت بالا:
انتخاب مواد با کیفیت بالا با توجه به کنترل کیفیت دقیق در طول استخراج تا تولید، با هدف ارائه یک محصول منحصر به فرد برای دوستداران گرانیت صورت می گیرد.