• کوارتز هانستون چیست؟

  کوارتز هانستون صفحه سنگ ساخته شده از کوارتز طبیعی خالص است. کوارتز هانستون زیبایی های سنگ طبیعی کوارتز را تا شش برابر استقامت و دوام گرانیت ارائه می دهد. حدود 93 درصد از صفحه سنگ کوارتز هانستون از کریستال کوارتز، یکی از سخت ترین مواد طبیعت استخراج می شود. کوارتز با رزین های پلی استر با کیفیت بالا و رنگدانه ترکیب می شود و سنگی طبیعی بدون نیاز به تعمیر و نگهداری تولید می شود.

 • کوارتز طبیعی چیست؟

  کوارتز یکی از سخت ترین اجزای گرانیت طبیعی است. کوارتز نمره هفت از 10 در مقیاس سختی را داراست. تنها ماده سخت تر از آن الماس، یاقوت کبود و توپاز هستند. کریستال کوارتز برای ایجاد یک صفحه زیبا و مستحکم که بسیار کم خراش و مقاوم در برابر ضربه است، استفاده می شود. 

 • مزایای استفاده از کوارتز هانستون چیست؟

  صفحه پر کاربرد کوارتز هانستون بدون منفذ است که از ورود میکروب ها، باکتری ها و کپک جلوگیری می کند. هانستون به پرداخت نیاز ندارد. کوارتز هانستون بر خلاف گزینه های جایگزین مانند گرانیت، کاشی و سنگ مرمر، مقاوم در برابر لکه و همچنین ضد خش است.

 • محصولات کوارتز هانستون چه نوعی هستند؟

  کوارتز هانستون در غالب ورق های سنگ است که در ضخامت، طول و عرض های مختلف و متفاوت موجود است. هر ورق را می توان به انواع ساختارهای کاربردی طراحی شده تولید کرد.

 • تنوع رنگی سطوح کوارتز هانستون درچند نوع است؟

  کوارتز هانستون ایده طراحی شما را به یک واقعیت تبدیل می کند. در بیش از 60 رنگ و طرح مختلف در شمال آمریکا و درجهان موجود است، رنگهای سنگ کوارتز هانستون که از رنگ و بافتهای موجود در سنگ طبیعی الهام گرفته شده است، ارائه دهنده یکی از قوی ترین و با دوام ترین مواد موجود در بازار است.

 • در کدام قسمتها می توان ازکوارتز هانستون استفاده کرد؟

  استفاده های مسکونی از قبیل کانتر آشپزخانه، جزیره ها، حمام، غرفه دوش، انواع میز، شومینه، آستانه پنجره، قرنیز، پوشش دیوار و سنگ آستانه و ...
  استفاده های تجاری از جمله مراکز بهداشتی و درمانی، رستوران ها، ادارات، از جمله میز کنفرانس، پذیرش و میزهای کار، کانترآشپزخانه، لابی/دیواره های داخلی، آزمایشگاه ها، تزیینات و ...

 • چگونه می توانم از کوارتز هانستون مراقبت کنم؟

  هر لکه ای به آسانی با آب و صابون قابل تمیز کردن است. برای تمیز کردن معمول، از مقدار کمی از پاک کننده ای که شامل سفید کننده نمیشود، همراه با آب گرم و یک پارچه مرطوب استفاده کنید. برای لوکس و براق نگه داشتن سنگ تکرار این کار امری ضروری است. اگر چه کوارتز هانستون ضد لکه است ولی هر نوع لکه باید در اسرع وقت تمیز شود. هر لکه ناشی ازمایع های مختلف، میوه ها، سبزیجات، و یا دیگر مواد غذایی باید با آب و صابون تمیز شده و از بین برود. لطفاً به صفحه راهنمای مراقبت و نگهداری صفحه کوارتز هانستون مراجعه کنید.

 • آیا کوارتز هانستون بهداشتی است ؟

  کوارتز هانستون ذاتاً یک ماده بدون منفذ است به همین دلیل از ورود میکروب، باکتری ها و کپک جلوگیری می کند و به پرداخت نیاز ندارد.

 • آیا کوارتز هانستون در برابر خش مقاوم است؟

  از آنجا که صفحه کوارتز هانستون شامل حدود 93٪ بلور کوارتز طبیعی است، یکی از سخت ترین اجزای طبیعی تشکیل دهنده گرانیت، صفحه بسیار بدون خراش و مقاوم در برابر ضربه است. با این حال، مانند هر صفحه ی دیگری، ضربه ناگهانی، نیرو/فشار بیش از حد، و یا سوء استفاده می تواند به سنگ آسیب برساند.

 • چگونه کوارتز هانستون اجرا می شود؟

  کوارتز هانستون توسط افراد آموزش دیده و نصاب های ماهر اجرا و نصب می شود. نصب و  اجرای سنگ کوارتز هانستون به درستی و تحت نظارت کامل صورت می گیرد.

 • از کجا می توانم یک نمونه رنگ سنگ کوارتز هانستون درخواست بدهم؟

  لطفا برای تهیه نمونه رنگ با شرکت رامند یا نمایندگان فروش تماس حاصل فرمایید.

 • آیا می توانم به طور مستقیم بر روی صفحه سنگ کوارتز هانستون اقدام به برش مواد غذایی کنم؟

  انتخاب با شما است. در حالی که کوارتز هانستون شامل بیش از 93٪ کریستال کوارتز طبیعی است که تا شش بار سخت تر از گرانیت است، همیشه توصیه می شود از یک تخته برش برای جلوگیری از هر گونه خراش بر روی صفحه که می تواند پس از مدتی طولانی برش بر روی صفحه رخ دهد، استفاد شود. 

 • هنگام آماده کردن غذا، می توانم مواد خام مانند سبزیجات و گوشت را مستقیم بر صفحه قرار دهم؟

  بله. کوارتز هانستون یک صفحه غیر متخلخل است. به این معنی که میکروب ها و باکتری ها نمی توانند با تمیز کردن به طور منظم جمع شوند. کوارتز هانستون صفحه ای مورد تایید برای قسمت آماده سازی مواد غذایی برای رستوران است.

 • آیا می توانم بشقاب گرم و تابه را به طور مستقیم بر روی هانستون قرار دهم؟

  در حالی که کوارتز هانستون می تواند در برابر گرما مقاوم باشد، با این وجود توصیه می شود از پوششی مناسب برای قراردادن دستگاه های پخت و پز از جمله تابه برقی، سرخ کن و یا تابه داغ استفاده شود. جهت جلوگیری از خرابی های احتمالی ناشی ازحرارت بهتر است که به طور مستقیم بر روی صفحه قرار نگیرند. قرار گرفتن در معرض گرما به مدت طولانی به هانستون آسیب خواهد زد. 

 • آیا رنگ کوارتز هانستون ثابت است؟

  کوارتز هانستون از کوارتز طبیعی و خالص ساخته شده است. تنوع در کوارتز، رنگ، شکل، سایه، طرح و اندازه از صفات منحصر به فرد کوارتز هانستون هستند. اگر چه برخی از رنگ کوارتز هانستون نسبت به گرانیت از ثبات بیشتری برخوردارند. واریانس رنگ از صفات ذاتی کوارتز هانستون است. علاوه بر این، خالهای کوچک و یا توزیع تصادفی ذرات بخش ذاتی طراحی کلی و ترکیبات سنگ است و عیب و ایراد در نظر گرفته نمی شود.

 • آیا قطعه کوچک از نمونه ای که دارم با آشپزخانه ی ساخته شده و نصب شده من مطابقت دارد؟

  کوارتز هانستون از کوارتز طبیعی و خالص تشکیل شده است. درنتیجه، واریانس در رنگ، سایه و طرح، از صفات ذاتی است که از این محصول انتظار می رود. نمونه کوارتز هانستون اغلب در اندازه 4 در 4 سانتی متر یا 10 در 10 سانتی متر نشان داده شده است. این نمونه ها از ورق های بزرگ کوارتز هانستون برش داده شده است و تنها نشان دهنده بخشی محدود از سنگ واقعی هستند. لطفا به نمونه سنگها فقط به عنوان یک نمونه کلی از یک رنگ خاص که نشان دهنده طرح، زیبایی، و رنگ است مراجعه کنید. به همین علت، تضمین نمی شود که نمونه ها دقیقاً مشابه ورق کوارتز هانستون باشد و ممکن است با صفحه هانستون کوارتز نصب شده متفاوت باشد.

 • اگر من درآشپزخانه خود سنگ کوارتز هانستون را اجرا کنم ،آیا آن بدون درز است؟

  کوارتز هانستون محصولی بدون درز نیست؛ درزها قابل مشاهده است ولی به طور کلی قابل پوشاندن است. بررسی برای یکسان بودن رنگ در سراسر درز و قطعات متعدد به شدت توصیه می شود.